Lt   En    Naujienos       Architektūra       Meno procesai       Kontaktai

< >   1 2 3                                                       X
 
TUŠTI NAMAI
 
Architektas: Vladas Balsys
Forma: konkursinis projektas.
Metai: 2011
Konkurso organizatorius: EKOcentras
Konkurso partneriai: „IF...“ inovacijų festivalis, ,,Dizaino savaitė‘‘, Lietuvos architektų sąjunga, žurnalas „Centras“.
Apdovanojimai: EKOcentro premija parodoje "EKOnamas OPTIMISTUI" už geriausio namo įdėją (Vilnius, 2011 m.).
                       Sibiro Architektūros Centro premija parodoje "Niekados architektūra" už geriausią architektūrinę idėją.
                       (Novosibirskas, Rusijos Federacija, 2012 m.).
 
 
ARCHITEKTŪRA BE DAIKTŲ
 
“Tušti namai” – tai architektūra be daiktų, kurioje galima išgirsti tylą, įkvėpti ramybės, ilsėtis. Čia erdvė įgauna naują prasmę, išsivaduodama iš daiktų ir sukurdama daugiau laisvo laiko žmogui. Svarbiausiu objektu tuščiuose namuose tampa žmogaus kūnas, o architektūra yra tik pagalbinis rūbas.

Projektuojamo vieno aukšto pastato planinė struktūra formuojama iš trijų aiškiai atskirtų funkcinių dalių: pagalbinės, jungiamosios ir gyvenamosios. Pirmąją, pagalbinę pastato dalį sudaro: rūbinė, koridorius, vonia, tualetas, virtuvė ir valgomasis. Ši pastato dalis tarnauja svarbiausiems žmogaus poreikiams - mitybos, higienos, buities. Antroji pastato dalis - tambūras ir vidinis kiemas su nedideliu sodu po atviru dangumi. Ši pastato dalis atlieka paruošiamąją funkciją, perėjimui iš pagalbinių patalpų į gyvenamąją erdvę. Trečioji pastato dalis - gyvenamoji erdvė. Ši, svarbiausia pastato dalis - tai erdvus kvadratinės formos poilsio kambarys. Projektuojama patalpa - be daiktų, todėl žmogus čia yra laisvas nuo vartojimo ir kaupimo idėjų.
 
 
•   Peržiūrėti projektą detaliau
 

© Vladas Balsys / 2007-2012